Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна і Британія продовжать скасування ввізних мит та тарифних квот ще на 5 років

21 лютого 2024, 12:30
106
0
Автор:
Реклама

Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр з питань торговельної політики Департаменту з питань бізнесу та торгівлі Сполученого Королівства та Міністр у справах Лондона Грегорі Уільям Хендс підписали Угоду № 3 у формі обміну листами, якою вносяться зміни до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в частині зобов'язань стосовно лібералізації торгівлі між Сторонами.

Продовження лібералізації торгівлі товарами сприятиме пожвавленню торгівлі між Україною та Великою Британією та нарощуванню вітчизняними виробниками експорту власної продукції, що традиційно постачалася на британський ринок. Зокрема, йдеться про борошно, зерно, молочну продукцію, м'ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, цукор тощо. Україна також матиме можливість більш гнучкого планування експортної логістики та у перспективі збільшити експорт товарів з високою доданою вартістю.

«Важливою віхою торгових відносинах між нашими країнами стало укладення у 2022 році Угоди про повну лібералізацію торгівлі. Реалізація цієї Угоди двостороння торгівля товарами між Україною та Великою Британією перевищила $1,4 млрд, що на 20% більше, ніж у 2022 році. Сьогодні ми уклали нову Угоду, яка продовжить повну лібералізацію торгівлі ще на 5 років і значно активізує наше торговельне партнерство. Це зміцнить експортний потенціал України, сприятиме розвитку бізнесу та національної економіки», - зазначила Юлія Свириденко.

Угодою передбачається скасування усіх ввізних мит, а також тарифних квот у двосторонній торгівлі. Угода діятиме протягом 5 річного періоду до 31 березня 2029 року (за виключенням яєць та продуктів з м'яса птиці, лібералізація торгівлі якими буде продовжена на 2 роки - до 01 квітня 2026 року) та може бути пролонгована за домовленістю між Сторонами на новий термін.

Крім того, Угода № 3 містить статті щодо захисного механізму, якими забезпечується узгодженість нових положень з Угодою № 1, статтю щодо можливості продовження Сторонами терміну дії Угоди № 3, а також статті щодо набрання чинності та тривалості її дії.

Угода набуде чинності після виконання всіх внутрішньодержавних процедур.

Велика Британія була першою країною, яка два роки тому скасувала мита на всю торгівлю з Україною. За цим прецедентом послідували подібні ініціативи з боку ЄС та інших партнерів.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини