Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавець переводить працівника на іншу роботу: як оплачувати його працю

Реклама

Міністерство економіки України у своєму листі від 10.04.2023 р. N 4706-05/15738-07 роз'яснило питання щодо оплати праці працівника після переведення його на іншу постійну, але нижчеоплачувану роботу.

Першочергово у Міністерстві зауважили, що перевести працівника на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, можна тільки за його згодою (ст. 32 КЗпП). Проте така згода не потрібна у випадках, передбачених у ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством.

Переводячи працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу роботодавець має пам'ятати, що згідно зі ст. 114 КЗпП, за працівником потрібно зберігати його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Причому, у випадках, коли в результаті переміщення працівника (ч. 2 ст. 32 КЗпП) зменшується заробіток з не залежних від нього причин, доплату проводять до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення.

Тобто, акцентують у Мінекономіки, якщо працівника перевели на іншу постійну нижчеоплачувану роботу, то протягом двох тижнів з дня переведення йому мають нарахувати зарплату за виконану роботу і у випадку, якщо її розмір нижче його середньої заробітної плати, то провести доплату до рівня середньої зарплати.

Середню зарплату у цьому випадку обчислюють керуючись Порядком обчислення середньої заробітної плати, що затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. N 100.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини