Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податковий агент виплатив фізособі завдаток за попереднім договором купівлі-продажу нерухомості: що з оподаткуванням

Реклама

Відповідно до абз. 1 п. 172.3 ПКУ дохід від продажу об'єкта нерухомості, неподільного об'єкта незавершеного будівництва/майбутнього об'єкта нерухомості визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Проте така ціна не може бути нижче оціночної вартості об'єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об'єкта, визначеної оцінювачем відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі.

Згідно з п. 172.8 ПКУ для цілей оподаткування під продажем розуміють будь-який перехід права власності або будь-яких інших аналогічних прав на об'єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

Попередні договори укладають відповідно до ст. 635 ЦКУ. У ній прописано, що попереднім є договір, сторони якого зобов'язались протягом певного строку у майбутньому укласти основний договір на умовах, які встановлені попереднім.

Сторона, яка необґрунтовано ухилилась від укладення договору, передбаченого попереднім договором, повинна відшкодувати другій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства.

Згідно з ст. 571 ЦКУ якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він повинен повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

Причому сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області уточнили: якщо зобов'язання припинено до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання, то завдаток слід повернути. У цьому випадку завдаток не є об'єктом оподаткування.

Проте завдаток забезпечує виконання обов'язку по договору купівлі-продажу нерухомості та є доходом фізособи при отриманні такого завдатку у власність як відшкодування за ухилення від укладання договору купівлі - продажу іншою стороною.

Хочете отримати найвигіднішу ціну на преміум-рішення LIGA 360: Бухгалтер? Тільки зараз для тарифу діє спецпропозиція. Деталі за посиланням.

Радимо прочитати також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини