Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може самозайнята особа використовувати печатку

16 травня 2024, 13:35
181
0
Автор:
Реклама

Фахівці ДПС в Одеській області надали відповідь на питання «Чи має право особа, що здійснює незалежну професійну діяльність, використовувати печатку в своїй діяльності»

Контролери вказали, що питання щодо використання печатки або штампу при здійсненні незалежної професійної діяльності самозайнята особа вирішує особисто в залежності від специфіки своєї діяльності, але є випадки, коли чинне законодавство вимагає обов'язкового використання печаток. Зокрема, коли фізособа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовує найману працю.

Укладання з громадянином трудового договору (контракту, угоди) на використання його праці зобов'язує самозайняту особу забезпечувати умови та охорону праці, її оплату, а також інші соціальні гарантії відповідно до чинного законодавства.

Згідно з положеннями Закону № 108/95, яким визначені економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору, зокрема, з самозайнятими особами, та ст. 49 КЗпП, на вимогу працівника роботодавець зобов'язаний видати на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням, зокрема, розміру зарплати. Відповідальність про достовірність даних, відображених у довідці, несе роботодавець, який виплачує доходи найманим працівникам.

Якщо відповідними положеннями про надання субсидій встановлено, що при пред'явленні фізособами довідок про свої доходи відділам (управлінням) субсидій для призначення їм субсидій ці довідки повинні бути обов'язково скріплені печаткою роботодавця, то при видачі таких довідок роботодавець (в даному випадку самозайнята особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність) повинен дотримуватися вимог щодо правильності їх оформлення.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Чи потрібно отримувати електронну печатку в разі використання в діяльності звичайної?»

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини