Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін уточнив Порядок ведення обліку платежів, внесених на єдиний рахунок

27 травня 2024, 15:15
208
0
Автор:
Реклама

Наказом Мінфіну від 06.05.2024 р. № 226 внесено зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок. Станом на 25.05.2024 року наказ ще не набрав чинності, це станеться з дня його офіційного опублікування. Частина новацій носить косметичний характер, але є й принципові зміни.

Так, у Порядку №166 закріпили: якщо платник своєчасно не уточнив реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції, то після настання зазначеного терміну таке уточнення неможливе. У такому разі інформація з платіжної інструкції вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному отримувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 35-1, пунктом 89.7 та пунктом 131.2 ПКУ.

Як відомо, платник може уточнити реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції лише один раз не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за такими документами.

Також виключили норму, за якою платник у приватній частині Електронного кабінету мав можливість перегляду уточнень ІКС ДПС реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини