Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можуть надавачі послуг у сфері електронних комунікацій обрати спрощену систему оподаткування — ДПС

Реклама

Після того як 01.01.2022 року набрав чинності Закон України «Про електронні комунікації» від 16.12.2020 р. № 1089-IX платники податків - юрособи при постачанні електронних комунікаційних послуг не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Так, у п. 291.5 ПКУ прописали перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Відповідно до нього не можуть бути платниками єдиного податку І ? ІІІ групи суб'єкти господарювання зокрема юридичні особи, які здійснюють:

  • діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності);

  • діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку;

  • діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Тобто заборонено перебувати на спрощеній системі оподаткування суб'єктам господарювання - юрособам, які в рамках надання послуг у сфері електронних комунікацій здійснюють технічне обслуговування та експлуатацію відповідних мереж, у тому числі надають доступ до таких мереж.

Водночас відповідно до Закону № 1089-IX оператор і є постачальником при постачанні електронних комунікаційних послуг.

Класифікація видів економічної діяльності (далі ? КВЕД-2010) затверджена наказом Держкомстату України від 23.12.2011 р. № 396. Цей наказ визначає методологічні основи та пояснення до позицій національного класифікатора КВЕД-2010. Згідно з КВЕД-2010 діяльність із надання послуг доступу до мережі «Інтернет» не належить до окремого класу або підкласу видів економічної діяльності, а є складовою класу 61.10 «Діяльність у сфері проводового електрозв'язку» та класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв'язку».

Отже, юридичні особи, які подають заяву на реєстрацію платника єдиного податку ІІІ групи із зазначенням КВЕД класу 61.10 «Діяльність у сфері проводового електрозв'язку» та класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв'язку», на сьогодні не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Пресслужба Державної податкової служби України зазначила, що платники єдиного податку - юрособи зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Також реєстрація платником єдиного податку - юридичної особи може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням податківців.

При цьому, наголосили у ДПС, що анулювання платника єдиного податку ІІІ групи - юрособи з Реєстру платників єдиного податку відбувається виключно у разі здійснення таким суб'єктом господарювання заборонених видів господарської діяльності.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини