Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Який порядок повернення надміру сплачених коштів платнику, що ліквідується — ДПС

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області зауважили, що органи податкової служби повертають суми надміру сплачених грошових зобов'язань платнику податків, що ліквідується, у період, який передує зняттю з обліку в контролюючих органах та на підставі заяви платника податків.

Так, якщо суми надміру сплачених грошових зобов'язань або суми невідшкодованих податків з відповідного бюджету перевищують суми грошових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом, то такі суми перевищення використовуються для погашення грошових зобов'язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а за відсутності таких зобов'язань (боргу) перераховуються у розпорядження такого платника податків, це передбачено п. 97.6 ПКУ.

При поверненні помилково або надміру сплачених коштів органи ДПС спираються на ст. 43 ПКУ та Порядок інформаційної взаємодії ДПСУ, її територіальних органів, ДКСУ, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, що затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60.

Для повернення згаданих сум у випадках, передбачених законодавством, платнику податків необхідно написати заяву. Повернення відбувається на підставі поданої платником податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу поданої до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Відповідно до пп. 1 п. 11.17 розд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, підставою для зняття з обліку в контролюючих органах платників податків, держреєстрація припинення яких здійснюється згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV, є надходження відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Дата зняття з обліку відповідає даті закриття останньої інтегрованої картки платника податків або даті отримання відомостей про припинення юридичної особи у разі, якщо на момент отримання таких відомостей були закриті всі інтегровані картки такого платника податків.

Інтегровані картки платника в інформаційній системі закриваються згідно з Порядком ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 12.01.2021 р. № 5 із встановленням дати закриття та за умов:

  • погашення сум податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;

  • повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та/або списання до бюджетів за заявою платника;

  • повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів єдиного внеску та/або списання до фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за заявою платника;

  • відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань, податкового боргу або іншої заборгованості, контроль за справлянням якої покладено на податкові органи, яка може бути розстрочена (відстрочена) згідно з чинним законодавством, не погашених на дату закриття ІКП;

  • повноти відображення в ІКП результатів контрольно-перевірочної роботи.

Також відповідно до 3 підрозд. 1 розд. ІІ Порядку № 5 після припинення юрособи чи підприємницької діяльності ФОПа на підставі судового рішення чи після проведення держреєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення юрособи, припинення юрособи за принципом мовчазної згоди помилково або надміру сплачені грошові зобов'язання та кошти єдиного внеску за відсутності заяви платника податків про їх повернення, списуються до бюджетів та до фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за рішенням керівника податкового органу з накладанням кваліфікованого електронного підпису.

Отже, повернення органами ДПС сум надміру сплачених грошових зобов'язань платнику податків, що ліквідується можливе у період, що передує зняттю з обліку у контролюючих органах та виключно на підставі заяви платника податків.

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини