Стягнення готівкових коштів і коштів із рахунків / електронних гаманців платника податків у рахунок погашення податкового боргу, який виник унаслідок несплати грошових зобов'язань та/або пені, визначених платником податків у податкових деклараціях або уточнюючих розрахунках, поданих до контролюючого органу в установлені ПКУ строки, здійснюють за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду за дотримання таких умов:
податковий борг не сплачено протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати;
немає / наявне в меншій сумі непогашене зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань та/або бюджетного відшкодування ПДВ.
У разі наявності непогашеного зобов'язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, ця норма підлягає застосуванню в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов'язання держави. Про це повідомила ДПС в роз'ясненні з категорії 128.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Слід зазначити, що порядок ініціювання та виконання платіжних операцій з електронними грошима регулюють внутрішніми правилами емітента електронних грошей, розробленими з урахуванням вимог Закону України "Про платіжні послуги" від 30.06.2021 р. № 1591-IХ
Радимо також ознайомитися зі статтею "Неможливість виконання податкового обов'язку: ВС виклав позицію щодо настання відповідальності".
Хочете знайти практику правозастосування з актуальних питань? Найповнішу інформацію та інструменти legal research надасть LIGA360. Побачте всебічний контекст з різних інформаційних потоків: 1,8 млн НПА та аналітичних матеріалів, 116 млн судових рішень, 300 реєстрів та відкритих джерел. Замовте презентацію для вашої команди.