На сайті Урядового порталу розмістили інформацію про те, що Кабмін схвалив постанову, яка дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. КМУ визначив механізм забезпечення діяльності таких фахівців, які допомагатимуть ветеранам війни та демобілізованим особам перейти від військової служби до цивільного життя.
Розроблено, зокрема, вимоги до кандидатів у фахівці із супроводу, організацію їхньої професійної підготовки, умови роботи та функціоналу, підпорядкування та звітності за виконану роботу тощо.
Фахівець із супроводу - перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.
Фахівець із супроводу буде опікуватися:
ветеранами війни
особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
постраждалими учасниками Революції Гідності
членами сім'ї такої категорії осіб
членами сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни
членами сім'ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України, демобілізовані особи.
Стати фахівцем із супроводу ветеранів може громадянин України або громадянин України, який має статус ветерана, та має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: Освіта/Педагогіка, Соціальні та поведінкові науки, Право, Охорона здоров'я, Соціальна робота, Публічне управління та адміністрування.
Кандидати на посаду мають подати заяву в електронній формі через платформу е-Ветеран - https://eveteran.gov.ua (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).
Після цього, кандидати проходитимуть психологічне тестування та тестування на знання законодавства. Система повідомить про результат поданої заявки, після чого її опрацюють у Мінветеранів та скерують до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
Перевагу надаватимуть бажаючим, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захиснику/Захисниці України. Проте головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів.
Водночас Кабмін встановив надбавку при оплаті праці фахівців із супроводу ветеранів. Таким фахівцям у межах фонду оплати праці будуть виплачувати надбавку за особливий характер праці у розмірі до 50 % посадового окладу за фактично відпрацьований час. Постанову щодо деяких питань оплати праці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб було ухвалено днями на засіданні Уряду.
Документом пропонують розділ XLIII «Соціальні та реабілітаційні послуги» додатку 2 до постанови № 1298 доповнити новою позицією - «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».
Наразі відомо, що конкретний розмір надбавки для таких працівників визначатиме керівник відповідної установи, закладу чи організації. Це залежатиме від навантаження, своєчасності та якості наданих послуг, а також відсутності скарг.
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з “гарячих тем”? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.