МОЗ приймає рішення про затвердження програми доступу шляхом видання відповідного наказу, який обов'язково має містити інформацію, зокрема, про:
заявника (найменування підприємства/установи/організації);
вид програми і строк її проведення;
очікувану розрахункову кількість лікарського засобу, дозволеного для використання у програмі;
назву (за наявності) або ідентифікатор (за наявності) лікарського засобу, що надаватиметься в межах відповідної програми;
виробник(а)/-ів лікарського засобу.
Згідно з п. 9 р. VI Порядку № 1525 наказ МОЗ про затвердження програми доступу є дозволом для ввезення незареєстрованих лікарських засобів на митну територію України з метою їх використання в межах відповідної програми. Також п. 12 розділу VII Порядку № 1525 передбачено, що ввезення лікарського засобу для використання в межах програми доступу може здійснюватися надавачем лікарського засобу (або його уповноваженим представником).
Враховуючи викладене, підставою для декларування ставки ПДВ у розмірі 7% при ввезенні на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів у рамках програм доступу, є наказ (витяг з наказу) МОЗ про затвердження програми доступу в якому зазначено, зокрема, відповідні лікарські засоби, а також документи, які підтверджують наявність зв'язку імпортера цих лікарських засобів з відповідною програмою. До внесення змін до Класифікатора документів, сертифікатів, дозволів та додаткової інформації, відомості про вказаний наказ (витяг з наказу) МОЗ слід зазначати в графі 44 митної декларації за кодом документа "9906".
Вказана інформація доведена митницям для використання в ході проведення митного контролю та митного оформлення.
Радимо також ознайомитися зі статтею «Переплата з податку на прибуток: чи можуть контролери її не врахувати»
Джерело: лист ДМСУ від 02.07.2024 р. № 15/15-01-02-13/3505
Уникай податкових ризиків та знаходь роз'яснення щодо ПДВ та реєстрації ПН - з рішенням LIGA360. Вся повнота інформації для щоденних бізнес-завдань. Дізнайся більше переваг прямо зараз.