Для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу призначений Додаток 1 до Розрахунка "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" (далі - Д1). На цьому наголосили фахівці ПФУ в листі від 08.11.2024 р. № 2800-060202-8/69012.
Графа 09 Д1 заповнюється платником єдиного внеску лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 - 15.
Зокрема, код типу нарахувань 1 зазначають лише для осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний місяць, а єдиний внесок нараховують на суму, яку визначають шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої (виплаченого) за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона (він) нарахована (нарахований), а також для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.
Коди типу нарахувань 2 - 9 зазначають лише в разі донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.
Якщо донараховують або зменшують суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої (нарахованого) у попередніх звітних (податкових) періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3.
Також у Порядку зазначено, що стосовно однієї застрахованої особи допускається декілька записів у Д1, якщо протягом одного звітного (податкового) періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами), за минулі (тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами й нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - сум середньої заробітної плати за вимушений прогул) періоди.
Якщо нарахування заробітної плати здійснюють за попередній звітний (податковий) період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включають до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.
Згідно з п. 5 р. V Порядку № 4 після закінчення строку подання Розрахунка з типом "Звітний" та/або "Звітний новий" подають Розрахунок із типом "Уточнюючий". Уточнюючий Розрахунок можна подавати як за звітний період, так і за попередні періоди.
Платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, зроблену в попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення суму єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань, передбачені п. 1 р. IV Порядку № 4.
За словами фахівців ПФУ, іншого Порядком № 4 не передбачено.
Радимо також ознайомитися зі статтею "Відпустка без збереження зарплати: як виправити помилку в додатку Д1 до Податкового розрахунка".
Отримайте доступ до LIGA360 за унікальною пропозицією, доступною тільки з 27 по 29 листопада! Цей особливий подарунок, приурочений до 33-річчя LIGA ZAKON, забезпечить ваш бізнес інноваційними інструментами для виявлення та управління ризиками на цілий рік. Залиште свої контакти, і ми розповімо, як ви можете скористатися цією сенсаційною можливістю!