30 жовтня набрав чинності Наказ №424, яким внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Ними передбачено наступне, пояснило Головне управління ДПС в Одеській області:
По-перше, установлено, що особою, відповідальною за:
нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених статтею 208-1 ПКУ;
нарахування та сплату до бюджету податку у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник, якщо він здійснює декларування таких товарів шляхом подання реєстрів (тимчасових та/або додаткових) міжнародних поштових та експрес-відправлень;
сплату податку до бюджету у складі митних платежів у порядку, встановленому статтею 295-1 МКУ, є особа, яка здійснює реалізацію товарів, визначених частиною сьомою статті 293 МКУ.
Такі особи мають права, виконують обов'язки та несуть відповідальність, передбачену законом, як платники податку (пункт 1.4 розділу І Положення).
Більше аналітичних матеріалів за темою є в LIGA360. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.
По-друге, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі (зокрема, але не виключно, шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує встановлену статтею 181 ПКУ суму (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи (пункт 3.3 розділу ІІІ Положення).
По-третє, суб'єкти господарювання (в тому числі новостворені) можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися як платник податку під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації ФОП, державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу або ФОП, що містяться в ЄДР (підпункт 1 пункту 3.5 розділу ІІІ Положення).
Маєш питання щодо ПДВ та реєстрації податкових накладних? Вся інформація зібрана в LIGA360. Роз'яснення податківців, практичні ситуації та експертна аналітика. Більше переваг за посиланням.
По-четверте, передбачено направлення платнику в електронний кабінет повідомлення про анулювання його реєстрації як платника ПДВ (зміни до пункту 5.6 розділу V Положення).
По-п'яте, запроваджено процедуру скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, прийнятого контролюючим органом в автоматичному режимі (зміни до пункту 5.10 розділу V Положення).
По-шосте, удосконалено порядок формування та надання витягу з реєстру платників податку на додану вартість шляхом впровадження нового способу отримання витягу - в електронній формі (зміни до пунктів 5.7 розділу V, 7.4 та 7.6 розділу VІІ Положення).
По-сьоме, удосконалено форми окремих додатків до Положення:
реєстраційна заява платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ) (додаток 1 до Положення);
заява про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (форма № 3-ПДВ) (додаток 3 до Положення);
рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (форма № 6-РПДВ) (додаток 5 до Положення);
запит про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (форма № 1-ЗВР) (додаток 8 до Положення);
довідка з реєстру платників податку на додану вартість (форма № 2-ДР) (додаток 11 до Положення).