Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт, визначений п. 164.5 ПКУ, до доходів, виплачених у негрошовій формі при розрахунку військового збору? Ні, відсутні законодавчі підстави для застосування підвищуючого коефіцієнту при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі, наголосили спеціалісти ДПС в роз'ясненні із категорії 126.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Річ у тім, що згідно зі ст. 163 ПКУ об'єктом оподаткування військовим збором платника податку - резидента (нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Водночас ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів у негрошовій формі, а саме базою оподаткування цим податком є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, визначеною п. 164.5 ПКУ, а саме:
К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
Тобто, для обчислення підвищуючого коефіцієнту застосовується виключно ставка податку, а не збору, а отже відсутні законодавчі підстави для застосування коефіцієнту при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі.
Положеннями п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ прямо не встановлено порядок визначення бази оподаткування для військового збору з урахуванням особливостей, встановлених у п. 164.5 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, тому визначення податковими агентами бази оподаткування військовим збором здійснюється без застосування положень п. 164.5 ПКУ.
Ознайомитися з діючими редакціями НПА, порівняти редакції і побачити заплановані зміни - можна у новій LIGA360. А ще оцінити увесь масив пов'язаних документів: судової практики, аналітики і так далі. Замовте презентацію LIGA360 для себе.