Частини четверті статей 212 та 212-1 ККУ передбачають можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності за вчинення відповідального злочину, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори, єдиний внесок, а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня). Нагадаємо, що йдеться про відповідальність за ухилення від сплати податків та ЄСВ.
Під час сплати податків, зборів та/або єдиного внеску особа підприємства, установи, організації або особа, що провадить підприємницьку діяльність, у реквізитах платіжної інструкції зазначає податковий номер платника, за яким відбулося фактичне ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів, а також у полі «Додаткова інформація запису» реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції зазначає посилання на виконання ч. 4 ст. 212 або ч. 4 ст. 212-1 ККУ, номер та дату кримінального провадження.
Такі надходження обліковуються в інтегрованих картках платників, відкритих за кодом класифікації доходів бюджету 19090500 «Податки та збори, не віднесені до інших категорій» (державний бюджет).
Головне управління ДПС у Харківській області звертає увагу на те, що суми надходжень за платежами, які сплачені платниками до державного бюджету за заподіяну шкоду державі, поверненню (перерахуванню) не підлягають.
Зміни підхід щодо інформаційної безпеки у своїй компанії. Комплексно відстежуй всю необхідну інформацію в одному продукті LIGA360. Замов презентацію сьогодні.