Із 1 січня 2025 року до ПКУ Законом № 4112 внесли зміни стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Так, збільшений розмір штрафу у разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: 100 розмірів (було 50) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 7 п. 120.3 ПКУ).
Змінений підхід у визначенні розміру штрафу в разі несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту. Тепер штраф буде у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту, але не більше суми, що дорівнює одному з двох значень, що є меншим за розміром:
- або 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,
- або 0,5% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції (абз. 8 п. 120.6 ПКУ).
Зменшений і розмір штрафу в разі несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Це буде штраф у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 50 розмірів (було 100) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 8 п. 120.6 ПКУ).
Також Законом № 4113 внесено зміни до ПКУ, а саме, змінений підхід у застосуванні санкцій за порушення, пов'язані з поданням звіту про контрольовані іноземні компанії, вчинені в період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано. За умови виконання контролюючою особою обов'язків, передбачених статтею 39-2 ПКУ протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану - штрафні санкції за порушення, передбачені абз. 1-8 п. 120.7 ПКУ не застосовують (абз. 1-4 п. 72 підрозд. 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ) , нагадало Головне управління ДПС у Львівській області .
LIGA360 змінюється для тебе! Єдиний інформаційний продукт для всієї компанії. Спільне поле для роботи із правовими, судовими, реєстровими, договірними, медійними даними. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні.