Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які штрафи передбачені для торговців алкогольними напоями

Реклама

Із 27 липня 2024 року набрав чинності Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 р. № 3817-ІХ крім окремих його норм.

Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 1 цього Закону місце роздрібної торгівлі - місце реалізації товарів (продукції), у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, в якому проводяться розрахункові операції, або місце реалізації товарів (продукції), з якого здійснюється їх відвантаження для подальшої доставки до кінцевих споживачів.

Проводити розрахункові операції у такому місці роздрібної торгівлі слід через зареєстровані належним чином РРО/ПРРО із створенням у паперовій та/або електронній формі чеків або у передбачених законодавством випадках - із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, в яких фіксується виручка від продажу алкоголю, тютюну та рідин для електронних сигарет, незалежно від того, чи оформлюється через них продаж інших товарів.

Торговельна площа місця роздрібної торгівлі алкоголем, крім пива та/або сидру і перрі (без додавання спирту), та/або збродженими напоями, одержаними виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 % об. (без додавання спирту) має становити не менше 20 метрів квадратних.

Національним стандартом України ДСТУ 4303:2004 «Торгівля роздрібна та оптова. Терміни та визначення понять», затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження національних стандартів України, зміни до національного стандарту, національної зміни до міждержавного стандарту, поновлення чинності міждержавного стандарту та скасування нормативних документів» від 05.07.2004 р. № 130, встановлено, що:

  • торговельний об'єкт - це майновий комплекс, який займає окрему капітальну споруду або який розміщено в спеціально призначеному та обладнаному для торгівлі приміщенні іншої капітальної або некапітальної споруди та має приміщення для провадження торговельної діяльності;

  • торговельна зала - це торговельне приміщення крамниці для показування, вибирання товарів та обслуговування покупців, яке охоплює площу для розміщування торговельно-технологічного устаткування, вузлів розрахунку, робочих місць продавців та площу для покупців;

  • павільйон - це торговельний об'єкт у роздрібній торгівлі, призначений для організування продажу товарів кінцевим споживачам, розміщений в окремій споруді полегшеної конструкції та має торговельну залу для покупців;

  • палатка, намет - це торговельний об'єкт складанно-розбірної конструкції для організування роздрібного продажу товарів, без торговельної зали для покупців, на одне або кілька робочих місць із товарним запасом на один день торгівлі;

  • кіоск, ятка - це торговельний об'єкт для організування роздрібного продажу товарів, який має постійне просторове місце, займає окрему закриту споруду некапітального типу на одне робоче місце без торговельної зали для покупців та додаткової площі для розміщування запасу товарів;

  • лоток, рундук - це торговельний об'єкт для організування роздрібного продажу товарів обмеженого асортименту з використанням для їхнього викладання відкритого пристосування складанно-розбірної конструкції, легкопереміщуваної з місця на місце.

Обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння встановлені ст.71 Закону № 3817-ІХ.

Отже, кажуть фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області, заборонено продавати пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, тютюнові вироби, електронні сигарети та рідини до них, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, зокрема, у місцях торгівлі, не визначених для торгівлі такими товарами (продукцією) (п. 9 ч. 2 ст. 71 Закону № 3817-ІХ).

До порушників застосовують фінансові санкції у вигляді штрафу за порушення вимог ст. 71 Закону № 3817-ІХ - 3 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року (п. 24 ч. 2 ст. 73 Закону № 3817-ІХ).

Мінімізуйте податкові ризики для вашої компанії, використовуючи аналітичні можливості LIGA360. Отримуйте інсайти та поради від провідних податкових експертів, користуючись доступними аналітичними статтями та консультаціями. Наша платформа допоможе вам глибше розуміти податкові тенденції і приймати обґрунтовані рішення. Замовте індивідуальну презентацію вже сьогодні.

Радимо прочитати:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини