Якщо платник сплатив податки за помилковими реквізитами або в більшому розмірі, відповідно до ст. 43 ПКУ, такі суми можна повернути (або перерахувати):
на свій поточний рахунок у банку;
на інший бюджетний рахунок;
на електронний рахунок в СЕА ПДВ;
на єдиний рахунок.
Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.
При поверненні надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування податку у порядку, відповідно до п. 43.41 ПКУ, визначеному п. 2001.5 ПКУ, такі кошти перерахують виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ. За його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.
У Головному управлінні ДПС у Черкаській області зауважили, що повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.
Мінімізуйте податкові ризики для вашої компанії, використовуючи аналітичні можливості LIGA360. Отримуйте інсайти та поради від провідних податкових експертів, користуючись доступними аналітичними статтями та консультаціями. Наша платформа допоможе вам глибше розуміти податкові тенденції і приймати обґрунтовані рішення. Замовте індивідуальну презентацію вже сьогодні.
Варто також знати: