Платники екологічного податку застосовують ставки податку, передбачені за здійснення викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст.243 ПКУ).
Причому суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, платник щокварталу обчислює самостійно виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку за формулою наведеною у п. 249.3 ПКУ.
Обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення платники екологічного податку також визначають самостійно. Водночас для перевірки правильності їх визначення контролери залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища (п. 250.12 ПКУ).
Отже, платник екологічного податку, який не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, самостійно визначає обсяги викидів та ставки податку.
Проте варто знати, що до суб'єкта господарювання застосують штрафні (фінансові) санкції, визначені ст. 123 ПКУ, якщо при перевірці буде виявлено заниження податкового зобов'язання в результаті невірно застосованої суб'єктом господарювання ставки екологічного податку.
Податківці Головного управління ДПС у Запорізькій області зауважили, що питання щодо видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не належать до компетенції органів ДПС.
LIGA360 спростить для тебе ведення бухгалтерського обліку. Читай свіжу аналітику експертів, дізнавайся про законодавчі новації та знаходь відповіді у практичних ситуаціях. Замов презентацію рішення прямо зараз.