Ми вже повідомляли, що Кабінет Міністрів України постановою від 14.01.2025 р. № 36 вчергове відкоригував питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час. Йдеться про зміни до Порядку №76, якими до числа працівників, яких бронюють на 100% включили медичних працівників закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров'я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи. У МОЗ конкретизували відповідну процедуру.
У міністерстві підкреслили, що всі медичні працівники відповідних закладів та установ, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи, можуть бути заброньованими. Але у змінах йдеться лише про медичних працівників, для решти фахівців, що працюють в медзакладах, - обмеження у бронюванні залишаються чинними.
Раніше медичні заклади, що були визнані критично важливими, могли забронювати лише до 50% військовозобов'язаних чоловіків, а збільшення цієї частки можливе було лише за окремим рішенням міністра оборони.
Значна частина військовозобов'язаних в медзакладах - медики-жінки. Їхня кількість раніше також враховувалась при визначенні частки військовозобов'язаних, що можуть бути заброньовані. Проте цю норму було змінено, а відсоток бронювання розраховується виключно від числа військовозобов'язаних чоловіків. Тому, щоб забезпечити належну роботу, лікарні змушені були б постійно звертатись за додатковими дозволами для бронювання більше ніж 50% військовозобов'язаних чоловіків. Прийняте рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони. Таким чином, лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити.
Водночас потреби Збройних сил України та сектору оборони у медиках, що можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, будуть забезпечуватись через механізм розбронювання окремих медичних працівників, в яких наразі є потреба. «Розбронювання» відбуватиметься на запит від Міноборони та Командування медичних сил щодо потреб в тих чи інших фахівцях-медиках. Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медзакладів засобами Порталу Дія, відповідно до Порядку №76. Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних Сил чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби.
Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.
Читайте також «Мінфін затвердив нові критерії для бронювання аудиторів та консультантів»