Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які витрати на лікування включають до складу податкової знижки

Реклама

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до пп. 166.3.4 ПКУ, включається:

  • сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір'ю, батьком-вихователем, матір'ю-вихователькою, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю);

  • сума коштів, сплачених платником податку, визнаним в установленому порядку особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних закладів для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині з інвалідністю у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Водночас до податкової знижки не включається витрати на:

  • косметичне лікування або косметичну хірургію, включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань;

  • протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;

  • аборти (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);

  • операції із зміни статі;

  • лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);

  • лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

  • придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого КМУ.

Важливо, що у п. 1 розд. ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ встановлено, що пп. 166.3.4 ПКУ набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

Податківці Головного управління ДПС у Житомирській області наголосили, що станом на 01 січня 2025 року закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім'ї першого ступеня споріднення (пп. 166.3.4 ПКУ), за наслідками 2024 року платникам не надається.

LIGA360 допомагає тримати руку на пульсі податкових реформ. Завдяки нашій платформі, яка включає доступ до широкого спектру нормативно-правових актів і судових рішень у сфері обліку та податків, ви легко адаптуєтесь до нововведень. Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини