Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відкоригувати показники у Податковому розрахунку з ЄСВ та ПДФО за новою формою

Реклама

Наказом Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» від 24.01.2025 р. № 39 законотворці внесли зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку його заповнення та подання податковими агентами.

Відтак Розрахунок за формою в редакції Наказу № 39 подається перший раз за січень 2025 року (п.3. Наказу № 39).

Відповідно до абз. 1 п. 50.1 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Порядок проведення коригувань Розрахунку визначений розд. V Порядку.

Коригування поданого і прийнятого Розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (п. 1 розд. V Порядку).

У п. 2 розд. V Порядку передбачено, що для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021-2024 роки вважати відповідними такі періоди:

I квартал:

1 місяць - січень (1);

2 місяць - лютий (2);

3 місяць - березень (3);

II квартал:

1 місяць - квітень (4);

2 місяць - травень (5);

3 місяць - червень (6);

III квартал:

1 місяць - липень (7);

2 місяць - серпень (8);

3 місяць - вересень (9);

IV квартал:

1 місяць - жовтень (10);

2 місяць - листопад (11);

3 місяць - грудень (12).

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року вважати відповідними такі періоди:

  • для податкових агентів:

- I квартал: березень (3);

- II квартал: червень (6);

- III квартал: вересень (9);

- IV квартал: грудень (12).

При цьому коригування здійснюється в порядку, визначеному п. 10 розд. V Порядку з типом «Уточнюючий»;

  • для платників єдиного внеску - відповідний місяць, за який здійснюється коригування.

Водночас поданим і прийнятим до граничного строку подання вважається Розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі (з п. 3 розд. V Порядку).

На підставі такого Розрахунку здійснюється коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний та за попередній періоди, повинен містити лише ті додатки у яких проводиться коригування.

Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків при коригуванні сум ПДФО, військового збору є однаковим. Розрахунки «Звітний новий» та «Уточнюючий» подаються на підставі інформації з раніше поданих Розрахунків і містять інформацію лише за рядками з реквізитами або сумами нарахованого ПДФО, військового збору, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які контролери відправляють до платника (п. 7 розд. V Порядку).

Відповідно до п. 11 розд. V Порядку коригування показників додатка 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі - додаток 4ДФ) до Розрахунку проводиться таким чином:

1. У розд. I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору»:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 10 указати «1» - на виключення рядка;

- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 10 указати «0» - на введення рядка;

- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абз. 2 пп. 1 п. 11 розд. V Порядку та ввести правильну інформацію відповідно до абз. 3 пп. 1 п. 11 розд. V Порядку, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 10 указується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення;

2. У розд. II «Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею»:

- у рядках «Оподаткування процентів - виключення» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення» - для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи помилкового рядка;

- у рядках «Оподаткування процентів» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» - відобразити правильну інформацію;

- у рядку «Військовий збір» під час проведення коригування показників додатка 4ДФ до Розрахунку за минулі періоди зазначається період, відповідно за який була подана звітність, що коригується. При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 01 січня 2021 року у розд. I графи 5а, 5 не заповнюються. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію;

3. У розд. ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти»:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 11 указати «1» - на виключення рядка;

- для введення або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 11 указати «0» - на введення рядка;

- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абз. 2 пп. 1 п. 10 розд. V Порядку та ввести правильну інформацію відповідно до абз. 3 пп. 1 п. 10 розд. V Порядку, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 11 указується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 103.25 розділу «Запитання - відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua.)

Новий рік може принести нові виклики у сфері звітності. Використовуйте LIGA360 для оптимізації підготовки та подання звітів, враховуючи нові законодавчі вимоги. Наші інструменти допоможуть вашій компанії забезпечити точність та своєчасність подачі фінансових документів. Замовте персональну презентацію і дізнайтесь, як LIGA360 може трансформувати вашу звітність.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини