Платники податку, у яких частка неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів перевищує 20%, застосовують до операцій з експорту окремих видів товарів ставку податку, що відповідає ставці, визначеній ПКУ для операцій з постачання окремих видів товарів на митній території України (14 або 20%). На цьому наголосили спеціалісти ДПС в роз'ясненні із категорії 101.29 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Автоматизований розрахунок частки неотриманих грошових коштів за здійсненими операціями з експорту окремих видів товарів (з точністю до одного десяткового знаку після коми з округленням результату за загальними правилами математики) щомісяця здійснюється ДПС (станом на 1 число наступного місяця) на підставі даних, отриманих від Держмитслужби та Національного банку у порядку електронної інформаційної взаємодії, шляхом ділення загальної суми грошових коштів, які не надійшли на поточні рахунки платника ПДВ в банку за операціями з експорту окремих видів товарів, за якими банком (банками) не був завершений валютний нагляд за дотриманням установлених Національним банком граничних строків розрахунків, на загальну суму операцій з експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків, помноженої на 100.
Радимо також ознайомитися зі статтею «Податкова накладна для режиму експортного забезпечення: що потрібно знати»
LIGA360 спростить для тебе ведення бухгалтерського обліку. Читай свіжу аналітику експертів, дізнавайся про законодавчі новації та знаходь відповіді у практичних ситуаціях. Замов презентацію рішення прямо зараз.