Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як застосовувати податкову соцпільгу при обчисленні військового збору

24 лютого 2025, 11:25
167
0
Автор:
Реклама

Норми ПКУ щодо застосування податкової соціальної пільги та «натурального» коефіцієнту, до визначення податковими агентами бази оподаткування військовим збором не застосовуються. Про це йдеться в індивідуальній податковій консультації від 13.01.2025 р. № 158/ІПК/99-00-24-03-03.

Податківці вказали, що база оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання. База оподаткування і порядок її визначення встановлюються нормами ПКУ для кожного податку окремо. При цьому, у випадках, передбачених Кодексом, один об'єкт оподаткування може утворювати кілька баз оподаткування для різних податків.

У випадках, передбачених ПКУ, конкретна вартісна, фізична або інша характеристика певного об'єкта оподаткування може бути базою оподаткування для різних податків. Водночас у ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів у негрошовій формі, а саме базою оподаткування цим податком є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, визначеною п. 164.5 ПКУ, а саме: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Тобто, для обчислення коефіцієнту застосовується виключно ставка податку, а не збору, а отже відсутні законодавчі підстави для застосування коефіцієнту при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі.

Крім того, відповідно до п. 164.5 ПКУ, під час нарахування доходів у формі зарплати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Враховуючи викладене, та зважаючи на те, що положеннями п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ прямо не встановлено порядок визначення бази оподаткування для військового збору, зокрема з урахуванням особливостей, встановлених у п. 164.5 та 164.6 ПКУ для ПДФО, то визначення податковими агентами бази оподаткування військовим збором здійснюється без застосування положень п. 164.5 та 164.6 ПКУ.

З LIGA360 ви можете ефективно впоратися з новими вимогами звітності 2025 року. Наша система забезпечує комплексні рішення для оптимізації звітних процедур і гарантує точність даних завдяки таким функціям:

- доступ до актуальних нормативно-правових актів;

- автоматизовані інструменти підготовки звітів;

- глибокий аналіз податкових тенденцій;

- інтеграція з сучасними обліковими системами.

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та відкрийте нові можливості для вашого бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини