Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які наслідки для України нових ставок мита, оголошених Трампом

4 квітня 2025, 10:20
59
0
Автор:
Реклама

Президент США Дональд Трамп 2 квітня у Рожевому саду Білого дому оголосив про введення нових ставок мит на імпорт товарів із близько 185 країн. Розмір цих мит коливається від 10% до 49%. Приміром, для країн ЄС мито 20%, для Великої Британії - 10%, для В'єтнаму - 46%. Для України передбачено 10%. Водночас для росії та білорусі мита Трамп не оголосив.

Новина про ці ставки мита, озвучені очільником США, стала, напевно, найбільш обговорюваною в останні дні. Але як вони вплинуть на українську економіку?

На думку першої віцепрем'єрки - міністерки економіки Юлії Свириденко - складно, але не критично. «Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? 874 млн дол, з яких 363млн припадало на чавун і ще 112 млн - труби. Натомість ми купили в США товарів на суму 3,4 млрд. дол. Наші мита на американські товари досить низькі - на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту - 0%. Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови - американська заява чітко говорить про таку можливість», - сказала посадовиця.

Якщо заплановане 10-відсоткове мито на український імпорт все ж залишиться, то Свириденко прогнозує, що американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках: «Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови. Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних - навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції - на суму більше 1 млн дол».

Глава фінансового парламентського комітету Данило Гетманцев теж вважає, що мито у 10% не буде мати великого негативного ефекту для України зважаючи на невелику частину товарного експорту до США (0,9 млрд.дол або 2% всього експорту у 2024 році). На його думку, навіть нема певності, що на це треба відповідати дзеркально.

Водночас Гетьманцев визнав: «Глобальна торгівельна війна буде бити істотно по економіках наших економічних і торгівельних партнерів, передусім ЄС. Вони будуть уповільнюватись. Отже генерувати менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам. При цьому, уряди країн-партнерів вимушені будуть вмикати протекціонізм і не тільки щодо американських товарів. І ці протекціоністські заходи вже набагато істотніше вдарять по нам. Згадайте минулорічні питання блокування експорту аграрки при набагато більш сприятливій глобальній ринковій кон'юнктурі».

Нардеп резюмував, що вводити 10% мита при дефіциті нашої зовнішньої торгівлі з США у 2,6 млрд доларів - економічний цинізм вищого ґатунку.

Бажаєте контролювати законодавчі зміни з "гарячих тем"? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини