Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посередники у працевлаштуванні: що потрібно знати

Реклама

Посадовці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці нагадали, що до послуг з посередництва у працевлаштуванні належать:

  • пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні особи;

  • добір працівників відповідно до замовлень роботодавців (у тому числі іноземних) у межах укладених з роботодавцями договорів (контрактів).

Діяльність посередників у працевлаштуванні регулює Закон «Про зайнятість населення» та інші законодавчі акти України.

Суб'єкти господарювання, які надають такі послуги в Україні співпрацюють з місцевими центрами зайнятості, підприємствами, установами та організаціями, профспілками та їх об'єднаннями, організаціями роботодавців зобов'язані:

  • надавати громадянам повну та достовірну інформацію про попит роботодавця на робочу силу (вакансії), його вимоги щодо кваліфікації, досвіду роботи, про умови, характер та оплату праці;

  • забезпечувати захист інформації, що надійшла від громадян, які звертаються з метою працевлаштування, та дотримання правил використання і поширення такої інформації, встановлених Законами України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», а також конфіденційність комерційної інформації роботодавців.

Суб'єкти господарювання, які надають послуги у працевлаштуванні за кордоном зобов'язані надати громадянину до виїзду за кордон інформацію:

  • про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом), передбачені законодавством України та законодавством держави місцеперебування роботодавця;

  • контактні дані консульських установ України у державі перебування;

  • проєкт трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем; вести облік громадян, які за його посередництва працевлаштовані за кордоном;

  • безоплатно надавати громадянам інформацію та консультації про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці.

Посереднику з працевлаштування заборонено:

  • вимагати, зберігати чи використовувати інформацію про стан здоров'я громадянина;

  • стягувати з громадян будь-які гонорари, комісійні, винагороди, інші види оплати послуг з посередництва прямо чи опосередковано, повністю або частково. Оплата послуг з посередництва здійснюється виключно роботодавцем, якому надано такі послуги;

  • пропонувати громадянам роботу, що має ознаки неформальної зайнятості, а також таку, що приховує справжню мету та предмет роботи, або залучати до роботи, яка не визначена трудовим договором (контрактом).

Кадровий облік для вашого бізнесу - без турбот, з новою LIGA360! Отримайте аналітику і покрокові алгоритми дій у разі звільнення, прийняття працівників на роботу чи нарахування відпускних. Замовте персональну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини