ДПС наказом від 31.03.2025 р. №327 внесла зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів Державної податкової служби України при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків.
Так, передбачили, що підрозділам податкового аудиту під час організації проведення перевірок доцільно оптимізувати залучення інших підрозділів територіального органу ДПС до перевірок суб'єктів господарювання мікро- та малого підприємництва. Також рекомендували під час проведення перевірок указаних суб'єктів, де наявні факти виплат доходів нерезидентів, факти ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік, невиконання платником податків вимог, визначених у статті 392 ПКУ, отримувати від підрозділів трансфертного ціноутворення інформацію та документи, які можуть свідчити про порушення податкового законодавства.
Також Методрекомендації доповнили новим розділом III «Рекомендації щодо зберігання, застосування нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) (далі - технічних приладів / засобів) посадовими (службовими) особами органу ДПС, накопичення та використання такої мультимедійної інформації (фото-, відео-, звукозапис)». Як відомо, право посадових (службових) осіб органу ДПС відкрито застосовувати технічні прилади / засоби, що мають функції фото-, відео-, звукозапису; відкрито здійснювати звукозапис, фото-, відеофіксацію (відеозйомку), накопичувати та використовувати таку мультимедійну інформацію (фото-, відео-, звукозапис) під час проведення перевірок визначено у пп. 20.1.48 ПКУ.
Технічний прилад / засіб може застосовуватися посадовою (службовою) особою органу ДПС, що уповноважена брати участь у проведенні фактичної перевірки, зокрема, але не виключно:
при врученні копії наказу про проведення перевірки;
при пред'явленні направлень на проведення перевірки та службових посвідчень (належним чином оформлених відповідним контролюючим органом документів, що засвідчують посадову (службову) особу органу ДПС);
при проведенні контрольно-розрахункової операції;
в інших випадках, зокрема з питань, що стосуються або належать до предмета перевірки.
Кількість необхідних випадків (тривалість) застосування технічного приладу / засобу під час заходів податкового контролю визначається посадовою (службовою) особою органу ДПС, яка уповноважена брати участь у таких заходах.
З LIGA360 завжди будьте в курсі планів перевірок від ДПС, Держпраці та інших контролюючих органів. Отримуйте детальні звіти та матеріали від експертів, а також актуальну інформацію про регуляторні зміни, нові перевірки та правові вимоги, щоб ефективно реагувати на потенційні загрози та знижувати ризики. Оцініть переваги LIGA360 прямо сьогодні та переконайтесь, як вона може трансформувати ваш підхід до корпоративної безпеки.