Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємство ліквідується: чи будуть штрафи за несвоєчасне подання звітності

Реклама

Юрособа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації (ст.104 ЦКУ).

Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи відповідно до ч. 1 ст. 110 ЦКУ, призначає ліквідаційну комісію (ліквідатора) такої юрособи (ч. 2 ст. 110 ЦКУ).

Таким чином, з дати прийняття рішення про ліквідацію юрособи всі обов'язки її керівника переходять до ліквідаційної комісії (ліквідатора).

Водночас бухоблік господарських операцій, пов'язаних з ліквідацією підприємства, включаючи оцінку майна і зобов'язань підприємства та складання ліквідаційного балансу і фінансової звітності, також покладено на ліквідаційну комісію, яка утворюється відповідно до законодавства (ч. 9 ст. 8 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV).

При ліквідації підприємства ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та у випадках, передбачених законом, публікує його протягом 45 днів після затвердження (ч. 5 ст. 14 Закону № 996-XIV). Звітним періодом для такого підприємства є період з початку звітного року до дати прийняття рішення про його ліквідацію (ч. 3 ст. 13 Закону № 996-XIV).

При цьому до затвердження ліквідаційного балансу ліквідатор складає та подає податковим органам, ПФУ та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період (ч. 10 ст. 111 ЦКУ).

До зняття з обліку юрособи як платника податків, зборів, обов'язкових платежів ліквідаційна комісія зобов'язана здійснювати розрахунок зобов'язань щодо таких податків, зборів, обов'язкових платежів, сплачувати їх і подавати відповідну звітність. Водночас ліквідатор складає та подає до органів ДПС податкову звітність за останній звітний період до затвердження ліквідаційного балансу.

За неподання або подання платником податків податкової звітності з порушенням строків, визначених ПКУ, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, встановлених п. 120.1 ПКУ.

Водночас згідно з п. 124.1 ПКУ, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

У ПКУ не передбачено виключень щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності та/або несвоєчасну сплату податків у період ліквідаційної процедури. Тобто, кажуть у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області, за несвоєчасне подання звітності та/або несвоєчасну сплату податків ліквідатором у період ліквідаційної процедури до юрособи, яка припиняє діяльність, застосовуються штрафи в розмірах, встановлених п. 120.1 та/або п. 124.1 ПКУ.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини