У Головному управлінні ДПС у Вінницькій області нагадали, що безготівкові розрахунки - перерахування коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, внесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів згідно з п. 3 ч. 1 ст.1 Закону «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 р. № 1591-IX.
Водночас у пп. 8 п. 6 гл. І Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 163, визначено, що надавач платіжних послуг - надавач платіжних послуг, у якому відкритий рахунок платника/отримувача/стягувача для виконання платіжних операцій. До надавачів платіжних послуг належать банки та небанківські надавачі платіжних послуг.
Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР РРО та/або ПРРО та РК не застосовуються, якщо в місці отримання товарів/ надання послуг операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).
Отже, при здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО/ПРРО є обов'язковим.
Водночас, кажуть у ДПС, при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується.
Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.