Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов'язані подавати контролерам за основним місцем обліку податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).
У ст. 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівників не можна допускати до роботи без укладення трудового договору, який оформлений наказом чи розпорядженням роботодавця. Також слід повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.
Податківці Головного управління ДПС у Запорізькій області нагадали, що наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 затверджені Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок його заповнення та подання податковими агентами.
Під час заповнення додатка 4 ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку графу 7 «Дата прийняття на роботу» слід заповнювати лише на тих працівників, яких прийнято на роботу у звітному періоді (пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку)
Тому, якщо працівника було прийнято на роботу в звітному періоді (наприклад 31 березня), а дохід нараховано і виплачено у наступному (наприклад 01 квітня), то дату прийняття на роботу (31 березня) не потрібно відображати при заповненні додатка 4ДФ до Розрахунку за той звітний період в якому нараховано дохід працівнику.
Всі відповіді щодо кадрового обліку на підприємстві - тепер в єдиній платформі LIGA360. Миттєво знайдіть НПА, консультацію експерта чи аналітичну статтю для будь-якої ситуації: відпускні, лікарняні, найм і звільнення працівників, військовий облік тощо. Оцініть переваги в дії, замовивши персональну консультацію.