Ми вже розповідали, що 2 травня 2025 року набрав чинності Закон №?4339, яким внесли зміни до КЗпП щодо правового регулювання надомної та дистанційної роботи. Зміни передбачають, що працівник, який має дитину віком до 14 років, що здобуває освіту за дистанційною формою у школі, може працювати дистанційно або надомно:
- на період такого навчання,
- на підставі наказу (розпорядження) керівника закладу освіти;
- за погодженням з роботодавцем.
Важливо, що Закон не гарантує автоматичного права на дистанційну або надомну роботу:
- якщо дитина старше 14 років;
- якщо роботодавець не погоджується.
Щоб уникнути непорозумінь - домовленості слід оформлювати документально (внесення змін до трудового договору, видання наказу роботодавця), кажуть у Держпраці.
Також були уточнені положення статті 121 КЗпП щодо гарантії у разі відряджень працівників, що працюють дистанційно. А саме - працівник, який працює дистанційно (відповідно до статті 60-2 КЗпП) має право на гарантії та компенсації, якщо його направляють у службове відрядження, до яких належать:
- збереження середнього заробітку,
- добові,
- компенсація витрат на проїзд, проживання тощо.
Це стосується, в тому числі, проїзду в іншу місцевість до місцезнаходження роботодавця (наприклад, головний офіс).
Пункт відправлення та повернення з відрядження встановлюється за погодженням сторін та зазначається в наказі, наголошує Схiдне міжрегiональне управлiння Держпрацi.
Актуальні кадрові питання-2025 - у новій LIGA360. Військовий облік, бронювання працівників, нестандартні кейси при нарахуванні й виплаті відпускних, лікарняних тощо. Замовте презентацію прямо зараз.