Інформація про особу потрапляє до Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників) після притягнення її до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності за корупційне чи пов'язане з корупцією правопорушення.
Довідки або витяги з Реєстру порушників необхідні для того, щоб перевірити людину перед призначенням на посаду з метою підтвердження чи спростування наявності у неї корупційного минулого та обставин, що перешкоджають її працевлаштуванню. Дані з Реєстру можуть бути використані також при перевірці потенційних контрагентів, зокрема під час здійснення публічних закупівель.
Довідка та витяг з Реєстру порушників містять однакову інформацію, проте відрізняються способом отримання та колом осіб, які можуть їх замовити:
Довідку можна сформувати в Реєстрі в онлайн-режимі - щодо себе чи своєї юридичної особи. Для цього потрібно зайти на сторінку Реєстру і натиснути на кнопку «Довідка». Далі - обрати у випадаючому меню «для фізичної особи» або «юридичної особи».
Водночас для отримання особистої довідки фізичної особи потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) фізособи, а для отримання особистої довідки юридичної особи - КЕП юрособи або печатку.
Витяг з Реєстру порушників можна замовити дистанційно й отримати протягом 7 робочих днів. Його може створити кожен стосовно себе або уповноважена особа, правоохоронці, які проводять перевірку чи розслідування щодо іншої особи.
Для отримання витягу необхідно надіслати на електронну пошту info@nazk.gov.ua або на адресу: бульвар Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103, Україна:
письмовий запит та згоду на обробку персональних даних;
копію паспорта - якщо запит подає фізична особа на своє ім'я;
довіреність на представлення інтересів особи, засвідчену в установленому законодавством порядку, якщо запит подає уповноважена особа.
Запит на витяг може формуватися для проведення спеціальних перевірок кандидатів на посади в державні органи чи органи місцевого самоврядування, або від правоохоронців - у разі проведення кримінального або адміністративного провадження. В той же час НАЗК може відмовити у наданні витягу з Реєстру на підставі п. 6 розд. ІІІ Положення про Реєстр у разі:
відсутності у запитувача підстав для отримання інформації ;
якщо у запиті про видачу витягу відсутні, неповністю, нечітко або нерозбірливо зазначені відомості - особисті дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) тощо.
Іноземні фізичні та юридичні особи також мають можливість отримання довідки або витягу з Реєстру порушників, дотримуючись зазначених вище інструкцій.
Отримати таку довідку, кажуть в НАЗК, іноземний громадянин може лише за наявності українського кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у одного з офіційних українських надавачів.
Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.