Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що найближчим часом змінять у бронюванні від мобілізації – Мінцифри і Міноборони

26 травня 2025, 10:50
1291
0
Автор:
Реклама

Мінцифри розробляє альтернативний шлях бронювання працівників для підприємств із керівниками-іноземцями. Річ у тім, що наразі вносити дані про військовозобов'язаних для бронювання працівників має керівник критичного підприємства. Проте в керівників-іноземців такої можливості немає, адже для цього потрібен доступ до порталу “Дія”. Міністерство цифрової трансформації працює над альтернативним способом внесення даних в реєстри для таких підприємств, а саме передання компанією інформації про бронювання до відповідного державного органу, що визначив компанію критично важливою, який зі свого боку вноситиме дані в “Дію”. Зараз така опція застосовується для деяких типів компаній (проєктів МТД, працівників спеціалізованих установ ООН, членів наглядових рад та інші). Тож Мінцифри працює над тим, щоб зробити такий механізм доступним і для підприємств, які не мають технічної можливості скористатись сервісом онлайн.

Про це стало відомо на загальній зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Міноборони, Мінекономіки та Мінцифри. Також на зустрічі обговорили питання щодо подальшої цифровізації процесів військового обліку та нормативні зміни, які плануються найближчим часом, та інші актуальні для бізнесу запити, зокрема:

  • Врахування до загальної кількості військовозобов'язаних - мобілізованих працівників після 18 квітня 2024 року. Тестування нових обсягів у системі «Оберіг» триває, впровадження очікується в найближчі тижні.

  • Проблеми зі скасуваннями бронювань у “Дії”. Виявлено ситуації, коли статус бронювання у працівника в “Резерв+” раптово зникає. Також роботодавець може виявити, сформувавши інформацію з реєстру військовозобовязаних. Міноборони працюють над запуском push-повідомлень про скасування бронювання із вказанням причини у застосунку “Резерв+”.

  • Період перебронювання. Пропозиція щодо зниження строку з 72 до 24 годин не підтримується Мінекономіки, Міноборони та Генштабом ЗСУ через ризики зловживань. Натомість бізнес озвучив пропозицію щодо можливості подання заявки на повторного бронювання (тобто - продовження чинних бронювань) заздалегідь (наприклад - за 1 місяць до завершення поточного бронювання).

  • Автоматизація відстрочки для наукових та науково-педагогічних кадрів. Міноборони зазначили, що роботи з цього питання вже ведуться, варто слідкувати за анонсами та оновленнями.

  • Проблеми з розрахунком доходу. Роз'яснено, що загальний дохід працівника включає лікарняні, відпускні та інші виплати. Виплати з інших місяців розглядатимуться індивідуально.

  • Цифровізація звітності компаній. Усі базові картки військовозобов'язаних вже є в реєстрі «Оберіг» та інших державних реєстрах. Цифровізація звітності компаній для зменшення адміністративного навантаження на бізнес - це інший функціональний напрям, що потребує додаткового опрацювання.

  • Розглядається можливість автоматичного надання відстрочки для працівників, які виховують та утримують трьох дітей, якщо деякі з цих дітей не є рідними (діти дружини з попереднього шлюбу).

  • Відсутність відповідальності за порушення строків розгляду заяв на критичність. Наразі строки мають декларативний характер, і відповідальність посадовців за їх недотримання не передбачена. Водночас, держоргани зазначають, що основна причина затримок - неякісний пакет документів, які подаються компаніями (звітність, відомості про компанію тощо).

  • Проблеми з актуалізацією даних у реєстрі Оберіг, які відображаються у «Дії». Адже дані про звільнених працівників інколи залишаються в реєстрі місяцями. Працівникам рекомендовано самостійно актуалізувати інформацію про місце роботи через застосунок “Резерв+”.

Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз?яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини