Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відповідатиме податковий агент за недоутримання ПДФО

Реклама

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Особи, які мають статус податкових агентів, відповідно до п. 176.2 ПКУ зобов'язані, зокрема:

  • своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

  • подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Платники податків, податкові агенти, а також інші суб'єкти у випадках, прямо передбачених ПКУ, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень (п. 110.1 ПКУ).

Якщо дані перевірок податкового агента щодо утримання податків у джерела виплати свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати ПДФО, то до такого податкового агента застосовуються штрафні санкції у порядку та розмірах, встановлених ст. 1251 ПКУ.

Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Податківці оштрафують за ненарахування/ неутримання, та/або несплата/ неперерахування, та/або нарахування, сплата не в повному обсязі податків платником чи податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь нерезидента або іншого платника податків, а також нерезидентом, на якого покладено обов'язок сплачувати податок у порядку, встановленому розд. III ПКУ. У п.1251.1 ПКУ законодавець визначив розміри штрафів, а саме:

  • 10% суми податку, що підлягає нарахуванню/ сплаті до бюджету;

  • 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, за ті самі дії, вчинені умисно;

  • 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, за ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів;

  • 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, за ті самі дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу, у тому числі пені, покладається на податкового агента. При цьому платника податку отримувача таких доходів звільнено від обов'язку погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розд. IV ПКУ.

Водночас, передбачені ст. 1251 ПКУ штрафи не застосовуються, якщо податковий агент самостійно виявив вищезазначені порушення при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого п. 169.4 ПКУ, та виправив в наступних податкових періодах протягом звітного року згідно з нормами ПКУ. Якщо ці порушення виявлять при перевірці податківці, то податковому агенту нарахують пеню:

  • на суми заниження податкового зобов'язання, визначеного пп. 129.1.4 ПКУ, податківці нарахують пеню за кожний календарний день його заниження, включаючи день настання строку погашення, визначеного податківцями, з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ПКУ).

  • на суми несвоєчасно сплачених/ несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до пп. 129.1.4 ПКУ контролери нарахують пеню за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Податківці Головного управління ДПС у Житомирській області нагадали, що відповідно до ст. 1634 КУАП, неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізособі доходів, перерахування ПДФО за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення податківців за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 НМДГ.

За такі ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності накладуть штраф у розмірі від 3 до 5 НМДГ.

Отримайте доступ до LIGA360 прямо зараз та оцініть, як вона може захистити ваші інтереси.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини