Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив зміни до Закону про бухоблік – Мінфін попередив бізнес про зміни

26 червня 2025, 10:00
685
0
Автор:
Реклама

Урядом схвалено проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо запровадження звітності із сталого розвитку». Про це повідомив Тарас Мельничук, представник КМУ у парламенті.

Законопроектом, з метою гармонізації національного законодавства у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності з вимогами європейського законодавства, пропонується:

  • запровадити в Україні складення, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку;

  • актуалізувати критерії для визначення категорії підприємств та груп;

  • врегулювати питання ведення бухгалтерського обліку державними унітарними підприємствами, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належать державі, за міжнародними стандартами фінансової звітності, а також складання та подання ними звіту про управління.

У Мінфіні підкреслили, що головна новація - запровадження обов'язкової звітності зі сталого розвитку для окремих категорій підприємств, що є важливим кроком до євроінтеграції та підвищення прозорості бізнесу. Вперше на законодавчому рівні передбачать складання, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку. Вона міститиме інформацію про вплив компанії на екологію, соціальні питання, трудові відносини, права людини, антикорупційну діяльність, а також про те, як ці питання впливають на діяльність підприємства.

Інформація про сталий розвиток подаватиметься за Європейськими стандартами (ESRS) у вигляді окремого розділу звіту з управління. Подання відбуватиметься в єдиному електронному форматі за таксономією, що спростить аналіз і доступ до інформації. Передбачається, що звітність зі сталого розвитку подається разом із фінансовою звітністю і є її невід'ємною частиною.

Нова звітність стосується:

- великих підприємств та материнських компаній великих груп;

- середніх та малих підприємств, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу.

Нові правила впроваджуватимуться поетапно:

- великі підприємства та материнські підприємства великої групи, які мають понад 500 працівників - звітують у 2028 році;

- інші великі підприємства та материнські підприємства великої групи - у 2029 році;

- середні та малі підприємства з цінними паперами на біржі - у 2030 році.

Також передбачено оновлення критеріїв для визначення категорій підприємств (мікро-, малих, середніх і великих) з урахуванням інфляції та рекомендацій Європейської комісії. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження та уникнути необґрунтованого потрапляння підприємств у категорії з жорсткішими вимогами, кажуть у Мінфіні.

Державні підприємства та компанії, де понад 50% акцій належать державі, зобов'язані будуть вести облік і звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), а також складати звіт про управління. Це підвищить прозорість і підзвітність державного сектору економіки та спростить доступ до міжнародних ринків капіталу.

Безліч завдань бухгалтера - єдина ІТ-платформа LIGA360. Знаходьте та аналізуйте законодавство з бухгалтерського обліку, читайте аналітику, отримуйте алгоритми дій в щоденних ситуаціях. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини