Чи може керівник підприємства, що допустив незаконне звільнення працівника бути звільнений за таке порушення? Чи зобов'язаний власник звільнити такого керівника? Що передбачено законодавством? Пошуком відповідей на ці питання зайнялися у Держпраці.
Там вказали, що законодавство не містить прямої норми, яка зобов'язує роботодавця звільнити керівника, який допустив незаконне звільнення співробітника. Водночас власник має право притягнути такого керівника, що допустив незаконне звільнення працівника до дисциплінарної відповідальності, включаючи звільнення. З ініціативи роботодавця, зокрема, може бути розірваний трудовий договір з працівником- керівником підприємства у таких випадках:
одноразового грубого порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу).
винних дій керівника підприємства, установи, організації, внаслідок чого заробітна плата виплачувалася несвоєчасно або в розмірах, нижчих від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати;
вчинення керівником підприємства, установи, організації мобінгу (цькування) незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів щодо його припинення, встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили (ст. 41 КЗпП).
Про це інформує Східне міжрегіональне управління Державної служби.
Зверніть увагу, що 30 червня Президент підписав Закон, який передбачає, що період дії воєнного стану Держпраці та її територіальні органи можуть здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові заходи державного нагляду (контролю) з нових підстав.
Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію.
Читайте також: