Постачальник універсальних послуг зобов'язаний, зокрема, купувати електричну енергію у побутового споживача, вироблену генеруючими установками його приватного домогосподарства з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, сумарна потужність яких не перевищує величини встановленої потужності генеруючих установок приватного домогосподарства, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії таким приватним домогосподарством (п. 5.3.2 гл. 5.5 розд. V Правил № 312).
Дохід у вигляді грошової суми, виплаченої юридичною особою - електропостачальником фізичній особі - побутовому споживачу за продану нею електричну енергію включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи як інші доходи.
Такі доходи оподатковується ПДФО за ставкою 18% (п.167.1 ПКУ) і військовим збором за ставкою 5% (пп.1 пп.1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Також згідно з Довідником ознак доходів інші доходи, які включаються до загального (місячного) річного оподатковуваного доходу платника податку, відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «127».
Про це нагадали податківці Головного управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Нова LIGA360 - найефективніший помічник у роботі бухгалтера. Завжди тримай під рукою аналітику і відповіді щодо бухгалтерського обліку, звітності, податків та змін воєнного стану. Тільки зараз замов вигідно на умовах Special program.