Звільнення від оподаткування ПДВ можливе за умови дотримання визначених вимог, зокрема щодо категорій товарів/послуг, суб'єктів господарювання та джерел фінансування (ст. 197 ПКУ).
До переліку операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ, належать, зокрема:
Постачання спеціальних товарів, зокрема технічних (комплектуючих) та інших засобів реабілітації, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування особами з інвалідністю та іншими пільговими категоріями населення - за переліком, затвердженим КМУ (пп. 197.1.3 ПКУ).
Послуги реабілітаційних закладів, що мають відповідну ліцензію, для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, (пп. 197.1.5 ПКУ).
Реабілітаційні послуги, санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей до 18 років, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю (пп. 197.1.6 ПКУ).
Послуги з утримання осіб у реабілітаційних закладах, а також послуги з харчування, забезпечення майном тощо, надані за рахунок державних коштів (абз. "б", "д" пп. 197.1.7 ПКУ).
Платні послуги з комплектування реєстраційно-облікових документів, користування рідкісними, цінними довідниками, книгами, що надаються бібліотеками, які перебувають у власності всеукраїнських громадських об'єднань осіб з інвалідністю (пп. 197.1.20 ПКУ).
Послуги сільськогосподарських товаровиробників - зокрема з постачання продуктів власного виробництва та обробки землі для осіб з інвалідністю (пп. 197.1.24 ПКУ).
Постачання товарів/послуг підприємствами, створеними громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, за умови виконання вимог законодавства та наявності позитивного рішення уповноваженого органу (п. 197.6 ПКУ).
Податківці Головного управління ДПС у Сумській області зауважили, що застосування пільг можливе лише у разі повного дотримання вимог, визначених ПКУ та іншими нормативно-правовими актами. Тож суб'єкти господарювання, які надають послуги або постачають товари пільговим категоріям громадян, мають уважно перевіряти відповідність своєї діяльності встановленим критеріям.
Більше про ПДВ читайте на порталі LIGA360: