Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Квартальна звітність для мікропідприємств із доходом понад 40 млн

17 квітня 2026, 16:30
67
0
Автор:
Реклама

Йдеться про ситуацію, коли річний дохід перевищує 40 млн грн, змінює періодичність податкової звітності, але не впливає на статус у частині фінансової звітності.

Ключова особливість полягає в тому, що такі підприємства, незважаючи на зростання доходу, продовжують застосовувати спрощену фінансову звітність відповідно до НП(С)БО 25. Водночас вимога ПКУ щодо квартального декларування податку на прибуток автоматично "підтягує" і обов'язок подавати фінансову звітність як додаток до декларації вже за І квартал 2026 року. Це викликає запитання при складанні проміжної форми № 2-мс.

І якщо раніше обидві графи містили річні показники і були співставними, то тепер ситуація змінюється: за І квартал 2025 року мікропідприємство не складало проміжної звітності, а отже відповідні дані просто відсутні.

Норми НП(С)БО 1дозволяють не наводити інформацію за статтями, якщо вона відсутня, і не вимагають її штучного формування. Таким чином, заповнювати графу 4 у першому квартальному звіті 2026 року не потрібно.

Усі аргументи в матеріалі "Високодохідне мікропідприємство: нюанси складання проміжної форми № 2-мс"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини