Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду 29 червня 2026 року ухвалив остаточне рішення щодо обов'язкових медичних оглядів. Між працівником та АТ «Українська залізниця» виник судовий спір щодо законності відсторонення від роботи без збереження заробітної плати через непроходження обов'язкового періодичного медичного огляду.
Усі деталі справи та рішення Верховного Суду вже є у коментарі «Медогляд як обов'язок: аналіз судового прецеденту щодо відсторонення працівників без оплати» на LIGA360.
Позивач стверджував, що роботодавець порушив його конституційне право на працю, оскільки не організував належні умови для медогляду в робочий час і не здійснив попередню оплату медичних послуг. Він вимагав скасувати наказ про відсторонення, виплатити йому середній заробіток за час «вимушеного прогулу» (понад 168 тис. грн) та відшкодувати моральну шкоду.
Суд наголосив, що згідно із законодавством (ст. 159 КЗпП та ст. 14 Закону «Про охорону праці»), працівник зобов'язаний проходити у встановленому порядку періодичні медичні огляди та несе за це безпосередню відповідальність.
Також було встановлено, що працівник знав про необхідність пройти огляд до 29 травня 2024 року, але почав обстеження пізніше.
Де шукати судову практику, законодавство й аналітику? В єдиному комплексному рішенні LIGA360. Дізнайтесь більше переваг для вашого бізнесу, замовивши консультацію менеджера.
Читайте також: