Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГСЗПД розповіла про можливість використання персональних даних в наукових цілях

24 квітня 2012, 12:31
218
0
Реклама

Держслужба по захисту персональних даних розглянула питання відносно можливості отримання лікарями в наукових цілях інформації про пацієнтів з архівів лікувальних установ і повідомила таке.

Використання персональних даних в історичних, статистичних або наукових цілях може здійснюватися тільки в знеособленому виді.

Доступ до документів, що містять персональні дані про здоров'я фізосіб, може здійснюватися:

1) за умови надання суб'єктом персональних даних однозначної згоди на обробку таких даних;

2) у разі забезпечення третіх осіб, які мають на меті ознакомляться з матеріалами, необхідними для наукових робіт, знеособленою інформацією відносно персональних даних.

Лікувальні установи є власниками баз персональних даних, оскільки здійснюють дії, пов'язані з обробкою персональних даних своїх пацієнтів. У зв'язку з цим забезпечення захисту персональних даних у базі персональних даних покладається на власника цієї бази.

Виконання вказаних вимог можливе шляхом укладення договору між кандидатом і лікувальною установою. Такий договір, зокрема, повинен містити наступні положення:

1) мета діставання доступу до персональних даних;

2) порядок доступу до персональних даних, зокрема, відносно покладання на кандидата зобов'язання по забезпеченню виконання вимог Закону і підтвердженню здатності їх забезпечення;

3) порядок використання персональних даних, отриманих в наукових цілях (лист від 16.03.2012 р. № 137).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини