Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВАСУ роз'яснив порядок звернення податкових органів до суду з метою стягнення податкового боргу

14.05.2012, 10:47
277
0

ВАСУ в ході роз'яснення порядку звернення податкових органів до суду з метою стягнення податкового боргу повідомив, зокрема, наступне.

Орган податкової служби має право звернутися до суду з клопотанням про стягнення з платника податків засобів по податковому боргу впродовж двадцяти чотирьох годин після закінчення 60 календарних днів з моменту відправлення податкової вимоги такому платникові податків, приклавши наступні докази:

- документальне підтвердження дати відправлення (вручення) податкової вимоги платникові податків;

- доказ відправлення податковим органом відповідачеві копії клопотання і прикладених до нього документів.

Також орган податкової служби повинен надати суду документальне підтвердження:

- дати виникнення податкового боргу (для встановлення термінів звернення до суду);

- розміру податкового боргу (для цього потрібні відповідні розрахунки з вказівкою періодів, за які виник борг, і підстав виникнення податкового боргу, наприклад, податкові декларації, податкові повідомлення-рішення).

Ні НКУ, ні Порядок відправлення органами податкової служби податкових вимог платникам податків не містять норми про необхідність повторного відправлення платникові податків податкової вимоги у разі збільшення податкового боргу. Тому орган податкової служби не має повноважень повторно відправляти податкову вимогу платникові податків у разі збільшення податкового боргу.

У випадку якщо сума податкового боргу, вказаного в клопотанні, перевищує суму податкового боргу, вказаного у відправленій податковій вимозі, орган податкової служби повинен надати суду документальне підтвердження того, що податковий борг збільшився після відправлення (вручення) платникові податків податкової вимоги (лист від 12.04.2012 р. № 1044/11/13-12).


Увійдіть, щоб залишити коментар