Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Терміновий трудовий договір може не подовжуватися в період лікарняного і відпустки

24 травня 2012, 13:15
1727
0
Реклама

Минсоцполитики розглянуло питання про правомірність звільнення працівника у зв'язку із закінченням дії термінового трудового договору в період тимчасової непрацездатності або відпустки і повідомило наступне.

Законом про відпустки передбачена можливість, а не обов'язок працедавця надати за бажанням працівника невикористану відпустку при його звільненні у зв'язку із закінченням терміну трудового договору.

Працівник також не може на власний розсуд вирішувати питання про перенесення відпустки на період, що безпосередньо йде за днем закінчення тимчасової непрацездатності. При продовженні відпустки у зв'язку з перебуванням на лікарняному невикористана частина відпустки після закінчення вказаних обставин не використовується працівником самостійно, вона має бути надана шляхом видання працедавцем наказу на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника і його заяви.

Звільнити працівника у зв'язку із закінченням терміну трудового договору можна як в період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки забороняється звільнення працівників в період тимчасової непрацездатності і перебування у відпустці тільки за ініціативою працедавця.

Припинення трудового договору після закінчення терміну не вимагає заяви або якого-небудь іншого волевиявлення працівника. Свою волю на укладення термінового трудового договору він вже виразив, коли писав заяву про прийом на роботу за терміновим трудовим договором. Одночасно він виразив і волю на припинення такого трудового договору після закінчення терміну, на який він був ув'язнений.

Крім того, якщо в останній день терміну дії трудового договору працівник не був звільнений, трудові стосунки вважаються продовженими на невизначений термін, якщо одна із сторін не зажадала припинення трудових стосунків.

Таким чином, у випадку якщо була виплачена допомога за період тимчасової непрацездатності і середня заробітна плата за період щорічної відпустки, на думку авторів листа, звільнення датою закінчення терміну дії контракту не містить порушення (лист від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини