Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Міжнародні вантажоперевезення повністю обкладаються ПДВ по нульовій ставці

1 червня 2012, 16:47
296
0
Реклама

ГНСУ розглянула порядок застосування нульової ставки при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень вантажів.

Автори листа нагадали, що згідно пп. 195.1.3 НКУ міжнародні вантажоперевезення обкладаються ПДВ по нульовій ставці. При цьому перевезення вважається міжнародним, якщо вона здійснюється по єдиному міжнародному перевізному документу.

Роз'яснення відносно єдиного міжнародного перевізного документу для кожного виду перевезень (пасажирські, вантажні) і для кожного виду транспорту (залізничний, автомобільний, морський, річковий, авіаційний) надане в листі Мининфраструктуры від 19.09.2011 р. № 7885/11/10-11, в якому також сказано про відмінну рису міжнародних перевезень - перетин державного кордону.

Також податкове відомство процитувало пару загальних норм з Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів, зокрема, про те, що договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка і є міжнародним перевізним документом. На цій підставі ГНСУ дійшла висновку, що не Законом про автотранспорт, ні іншими нормативно-правовими актами не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами залежно від відрізку маршруту.

Отже, на думку податківців, нульова ставка ПДВ застосовується до послуг з міжнародного перевезення вантажів по усьому маршруту в цілому, без ділення його на відрізки в межах і за межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється у рамках одного договору.

При цьому послуги з транзитного перевезення вантажів по усьому маршруту в цілому, без ділення його на відрізки в межах і за межами митної території України, звільняються від ПДВ (лист від 05.05.2012 р. № 12804/7/15-3417-05).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини