Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Негативний підсумок по ПДВ попередніх періодів включається в податковий кредит і без права на бюджетне відшкодування

13 червня 2012, 15:51
345
3
Реклама

ГНСУ у листі від 06.04.2012 р. № 10155/7/15-3417-03 повідомила таке.

Незважаючи на те що п. 200.5 НКУ визначений перелік осіб і умови, при яких такі особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування, цим Кодексом не передбачені можливості позбавлення права таких осіб на формування податкового кредиту на підставі відсутності у них права на бюджетне відшкодування.

Залишок негативного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду : відбивається в рядку 24 декларації по ПДВ поточного звітного (податкового) періоду і переноситься в рядок 21.2 декларацій по ПДВ наступного звітного (податкового) періоду.

Отже, за підприємствами зберігається право на використання накопиченого ними податкового кредиту в майбутньому, зокрема в рахунок погашення платежів по ПДВ наступних податкових періодів (рядок 23.2 декларацій по ПДВ) або в рахунок податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації по ПДВ).

Платники ПДВ, які не мали права на бюджетне відшкодування у зв'язку зі встановленими цим Кодексом обмеженнями, мають право в рядку 24 декларації по ПДВ відбивати залишок негативного значення ПДВ до повного його погашення або шляхом нарахування податкових зобов'язань, або шляхом отримання права на бюджетне відшкодування.

Проте якщо залишок негативного значення ПДВ попередніх податкових періодів, сформований платником податків по придбаних товарах/послугам, після закінчення терміну позовної давності є неоплаченим, то такі товари вважаються безкоштовно отриманими, т. е. відсутній факт їх придбання. Тому відповідно до п. 198.3 НКУ право на податковий кредит і відповідно на бюджетне відшкодування сум ПДВ по таких товарах/послугам платник втрачає.

При цьому висновок про наявність або відсутність у платника ПДВ неоплачених товарів/послуг, які мають статус безкоштовно отриманих, може бути зроблений виключно під час проведення документальної, а не камеральной перевірки такого платника податків.

Детальніше про цей см статтю "Відшкодування ПДВ : пам'ятка претендента".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини