Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вагітні робітниці не можна звільняти за підсумками випробування

25 червня 2012, 09:51
184
0
Реклама

Минсоцполитики у листі від 04.04.2012 р. № 54/06/187-12 відмітило, що одностороннє встановлення працедавцем умови про випробування працівника неприпустимо. Законною вважається умова про випробування, яке :

1) внесено в письмовий трудовий договір і в наказ про прийом на роботу;

2) обумовлено в заяві про прийом на роботу і внесено в наказі про прийом на роботу;

3) не міститься в заяві про прийом на роботу, але внесено в наказ про прийом на роботу, з яким працівник ознайомлений під розписку до початку роботи;

4) не обумовлено в заяві про прийом на роботу, але внесено в наказ про прийом на роботу, з яким працівник ознайомлений після початку роботи і при цьому він не заперечував проти внесення в наказ такої умови.

У разі невідповідності працівника і роботи упродовж терміну випробування працедавець може розірвати трудовий договір. Звільнення за підсумками випробування оформляється наказом. При цьому в наказі і трудовій книжці вказується посилання на ст. 28 КЗоТ, а основа формулюється як "за підсумками випробування".

Працівник, який продовжує працювати після закінчення терміну випробування, вважається таким, що пройшло випробування і подальше розірвання трудового договору допускається тільки на загальних підставах.

Слід враховувати, що не допускається звільнення за ініціативою працедавця вагітних жінок і жінок, що мають дітей у віці до 3 або 6 років, самотніх матерів за наявності дитини у віці до 14 років або дитини-інваліда, окрім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування вказаних жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після витікання термінового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення термінового трудового договору.

Названі категорії жінок не можуть бути звільнені за ініціативою працедавця.

При цьому розірвання трудового договору у разі незадовільного результату випробування, обумовленого при прийомі на роботу, прямо віднесено до звільнення за ініціативою працедавця.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини