Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

"БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" розповів про первоиюльских новації

2 липня 2012, 12:19
208
0
Реклама

"Би&З" нагадав про нововведення, які набули чинності з 1 липня 2012 року.

Соцстандарти

З 1 липня діють нові розміри мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

Зміни в НКУ

Найбільш значущими можна вважати змінипривнесені до життя господарюючих суб'єктів Законом № 4834.

Консолідований податок на прибуток

1 липня є граничним днем представлення Повідомлення про ухвалення рішення відносно сплати консолідованого податку на прибуток підприємства. 

Форми як самого Повідомлення так і безпосередньо Розрахунку консолідованих зобов'язань, затверджені наказом ДПАУ від 24.01.2011 р. № 36.

Сільське господарство

Для більшості з нас 1 липня символізує екватор року, тоді як в окремих випадках з вказаної дати звітний рік тільки починається. Наприклад, в сельскохояйственной сфері.

В зв'язку з цим звертаємо увагу сільгоспсуб'єктів на набуття чинності з 1 липня положень Закону "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" від 09.02.2012 р. № 4391 - VI.

Зокрема, серед основних принципів державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції :

• обов'язковість укладення договору страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою - як умова при наданні сільськогосподарським товаровиробникам окремих видів державної підтримки і дотацій, певних КМУ;

• підтримка стабільності фінансового стану і кредитоспроможності сільськогосподарських товаровиробників у разі загибелі (знищення, втрати), ушкодження застрахованого майна внаслідок несприятливих природно-кліматичних умов або інших несприятливих подій, визначених в стандартних договорах страхування;

• рівна доступність до державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників незалежно від їх організаційно-правової форми;

• забезпечення відшкодування збитку, заподіяного страхувальникам внаслідок настання страхових подій;

• виконання зобов'язань України у сфері міжнародної торгівлі.

Податок на нерухомість

На 1 липня було заплановано набуття чинності податку на нерухоме майно. Але зважаючи на прийняття згаданого вище Закону № 4834 ця знаменна подія відкладена до 1 січня 2013 року.

Ймовірно, у зв'язку з цим не вступить з 1 липня і затверджений постановою КМУ від 31.05.2012 р. № 476 Порядок представлення органами державної реєстрації прав на нерухоме майно і органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Персональні дані

Перший липневий день ознаменує набуття чинності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" від 02.06.2011 р. № 3454 - VI.

При цьому варто відмітити той факт, що на початку червня в законодавчих пенатах був зареєстрований законопроект № 10570що пропонує перенести дату вступу згаданого Закону з 1 липня 2012 року на 1 січня 2013 року.

Згідно інформаціїрозміщеною на сайті ВРУ, за станом на момент підготовки номера цей проект має статус переданого на ознайомлення 08.06.2012 р. профільному комітету. 

Податкові спори

Державна податкова служба України (ГНСУ) з 1 липня 2012 року припинить оскарження в судах перенесення збитків підприємств на наступні періоди - передає інформаційне агентство УНІАН.

За повідомленням їх кореспондента, про це під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні, а також з представниками провідних французьких компаній в Україні заявив голова ГНСУ Олександр Клименко.

Залишається лише додати, що часткове обмеження на перенесення збитків таки закріплене на законодавчому рівні вследствии прийняття Закону № 4834. Видима ця обставина не в останню чергу вплинуло на це рішення головного податкового відомства.

Тарифна політика

У перший день липня почнуть застосовуватися змінені постановою НКРЕ від 15.06.2012 р. № 750 Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню.

Як повідомлялося прес-службою відомства, подібна оптимізація тарифів на електроенергію полягає в підвищенні їх для абонентів, споживаючих понад 800 кВт/година в місяць і дозволяє наблизити тарифи для побутових споживачів до економічно обгрунтованого рівня. Як випливає із згаданої постанови, за 801-ою і наступні кВт/година використані в течії місяця доведеться платити по 95,76 коп.

Також у відомстві вказали на те, що нововведення торкнуться незначної кількості абонентів. За даними НКРЕ такі складають 1,1 % від загального числа споживачів. Для усіх інших споживачів, що задовольняються в побуті електроенергією в межах 800 кВт/година в місяць, тарифи залишаються без змін.

Протягом "тарифної" тематики відмітимо і набуття чинності з 1 липня нових  Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, затверджених рішенням НКРС від 21.06.2012 р. № 308.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини