Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ вважає, що податкові органи не обмежені в термінах відправлення податкових повідомлень

3 липня 2012, 15:06
154
0
Реклама

ГНСУ нагадала, що згідно п. 86.8 НКУ податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) :

- упродовж десяти робочих днів з дня, що йде за днем вручення платникові податків акту перевірки;

- за наявності заперечень платника податків до акту перевірки з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акту перевірки - впродовж трьох робочих днів, що йдуть за днем розгляду заперечень і надання (відправлення) письмової відповіді платникові податків.

Автори листа відмітили, що п. 86.8 НКУ торкається термінів прийняття відповідного податкового повідомлення-рішення, а не встановлює порядок і терміни його напряму (відправлення) платникові.

Ні НКУ, ні Порядком напряму органами податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам не передбачені граничні терміни для відправлення податкових повідомлень-рішень.

У відповідь на питання відносно узгодження податкового зобов'язання у разі порушення податковим органом термінів, встановлених п. 86.8 НКУ, податківці процитували п. 56.3 НКУ, згідно з яким відлік 10-денного терміну для оскарження податкового повідомлення-рішення починається після його отримання платником.

Податкове повідомлення-рішення вважається відправленим (врученим) платникові-юрособі, якщо воно передане посадовцю такої юрособи під розписку або відправлене листом з повідомленням про вручення (лист від 10.04.2012 р. № 632/6/10-1115/1558).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини