Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ роз'яснила новий порядок податкового обліку іноземної валюти

11 липня 2012, 13:23
241
0
Реклама

У узагальнювальній податковій консультації відносно визначення курсових різниць від перерахунку операцій в іноземній валюті, заборгованості і іноземної валюти (наказ від 05.07.2012 р. № 574) ГНСУ відмітила наступне.

1. Якщо до кінця кварталу (до дати звітного балансу) на рахунках платника податків враховується валюта, придбана :

1) до 01.07.2012 р., то до складу його прибутків або витрат включається позитивна або негативна різниця між курсом придбання і офіційним курсом на дату звітного балансу;

2) з 01.07.2012 р., то до складу його прибутків або витрат включається позитивна або негативна різниця між:

- курсом придбання і офіційним курсом на дату придбання;

- офіційними курсами на дати придбання і звітного балансу.

2. Якщо в предалах одного кварталу платник податків придбаває іноземну валюту і продає її (оплачує нею товари або погашає заборгованість) :

- до 01.07.2012 р., то угода з придбання іноземної валюти в податковому обліку не відбивається;

- з 01.07.2012 р., то до складу його прибутків або витрат включається позитивна або негативна різниця між курсом придбання і офіційним курсом на дату придбання.

3. У разі здійснення операцій з продажу іноземної валюти до складу прибутків або витрат платника податку включається відповідно позитивна або негативна різниця між доходом від продажу і балансовою вартістю такої валюти, визначеної по офіційному курсу на дату продажу.

4. Придбання однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту розглядається як дві окремі операції: продаж і придбання.

5. По заборгованості, яка не враховується в податковому обліку (наприклад, по кредиту і відсоткам, якщо кредитні кошти використовуються не в господарській діяльності, перед нерезидентом за послуги маркетингу, роялті, якщо такі витрати не враховуються у складі витрат, і т. д.), проводиться перерахунок курсових різниць, оскільки відповідно до П(С) БУ № 21 така заборгованість є монетарною статтею.

6. Перерахунок курсових різниць при частковому погашенні заборгованості в іноземній валюті здійснюється відповідно до П(С) БУ № 21.

7. По іноземних інвестиціях курсові різниці не перераховуються.

8. Для розрахунку обмеження витрат відповідно до п. 141.2 НКУ враховується дохід від перерахунку курсових різниць по боргових зобов'язаннях на користь нерезидентів, що володіють 50 і більше відсотками статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) платника податків або пов'язаних з ними осіб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини