Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ рекомендує прислухатися до виводів ВАСУ відносно порядку погашення податкового боргу

25 липня 2012, 10:00
146
0
Реклама

ГНСУ звернула увагу податкових органів на листи ВАСУ відносно особливостей погашення податкового боргу платників податків (лист від 05.07.2012 р. № 18223/7/19-5017).

На думку ВАСУ, орган ДПС має право звернутися до суду з клопотанням про стягнення засобів по податковому боргу впродовж двадцяти чотирьох годин після витікання 60 календарних днів з моменту напряму податкової вимоги такому платникові податків.

Вказана норма не поширюється на платників-фізосіб, для яких встановлений особливий порядок стягнення. Рішення справ за позовом податкового органу про стягнення податкового боргу з платника-фізособи повинне здійснюватися за загальними правилами позовного виробництва.

На особливу увагу заслуговує виведення ВАСУ відносно відсутності правових норм для повторного напряму податкових вимог платникові податків у разі збільшення розміру податкового боргу.

Якщо у платника податків, якому спрямована (вручено) податкова вимога, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає уся сума податкового боргу такого платника податків, що виник після напряму (вручення) податкової вимоги. Оскільки діючими законодавством не передбачений повторний напрям податкових вимог на збільшену суму податкового боргу, судом зроблений висновок про відсутність у органів ДПС повноважень відносно повторного напряму платникові податків податкової вимоги у разі збільшення податкового боргу.

Податкова вимога також не спрямовується платникові податків незалежно від того, по якому податку збільшився податковий борг - по вказаному в податковій вимозі або іншому.

Якщо суд відмовляє органу ДПС в прийнятті клопотання і припиняє провадження у справі про стягнення засобів по податковому боргу, орган ДПС має право звернутися до суду на загальних підставах в порядку позовного виробництва.

Також ВАСУ роз'яснює тлумачення терміну "напрям" податкової вимоги. Під цією процедурою слід розуміти передачу органом ДПС відповідного виду кореспонденції на пошту.

При цьому подальше вручення такого листа є окремою дією, що не впливає на початок відліку 60-денного терміну.

Таким чином, у разі використання поштового способу напряму податкової вимоги, право на внесення клопотання про стягнення податкового боргу виникає у органу ДПС наступного дня після витікання 60 днів з дня напряму платникові податків податкової вимоги рекомендованим листом з повідомленням про вручення, незалежно від дати фактичного отримання цієї податкової вимоги.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини