Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ розглянула особливості застосування касового методу при постачанні теплової енергії

25 липня 2012, 14:35
140
0
Реклама

ГНСУ розглянула порядок дії п. 187.10 НКУ, згідно з яким платники, що поставляють теплову енергію, газ природний (окрім зрідженого), надаючі послуги з водопостачання, водовідведенню або послуги, вартість яких включається до складу квартплати або плати за зміст житла, фізособам, бюджетним установам, неплатникам ПДВ, а також Жекам, квартирно-експлуатаційним частинам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим подібним платникам податку, що здійснюють збір засобів від вказаних покупців з метою подальшого їх перерахування постачальник в рахунок компенсація їх вартість, визначають дата виникнення податковий зобов'язання і податковий кредит по касовий метод.

Податківці відмітили, що якщо комунальне підприємство - одержувач теплової енергії від ПАО:

- відноситься до категорії Жеків, що здійснюють постачання тепла перерахованим в п. 187.10 НКУ споживачам, то ПАО має право визначати дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту по касовому методу;

- не відноситься до категорії Жеків, то ПАО визначає дату виникнення зобов'язань і податкового кредиту по ПДВ в загальному порядку.

При здійсненні операцій з поставки електроенергії податкові зобов'язання і податковий кредит по ПДВ визначаються в загальному порядку, оскільки п. 187.10 НКУ їх не торкається (лист від 21.03.2012 р. № 8168/7/15-3417-15).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини